05452447475

©2019 by Canpolat Rent A Car. Proudly created with Yavuz AĞAR

Bandırma'da Gezilecek Yerler

ERDEK

Yaz turizminin önemli ilçelerinden olan Erdek özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken çok sayıda plaja sahip. Pansiyonların fiyatları denizi ile karşılaştırıldığında bedava.

KYZKİOS

Milattan Önce antik çağlarda kurulduğu tahmin edilen Kyzikos, büyük limanlara sahip ve tarih boyunca çok sayıda millete ev sahipliği yapmış bir kenttir. Çok sayıda bilim insanı burada çeşitli okullar açmıştır.

BANDIRMA MÜZESİ

Daskyleion ören yeri ve Kyzikos Antik Kenti’nden çıkarılan tarihi kalıntıların sergilendiği bu müzede; laboratuvar, kütüphane ve sergi salonları bulunmaktadır.

EDİNCİK

Ünü Bandırma’nın dışına taşmış olan üzüm bağları ve zeytinleri ile meşhurdur. Güzel bir deniz manzarasına sahiptir.

KUŞ CENNETİ

Bandırma kuş cenneti doğal bitki türleri ve canlılarıyla gezilip görülmesi gereken doğal bir müze gibidir. Kızılçam, palamut, meşe gibi ağaçları ve çok sayıda farklı türden su kuşu, benekli kaplumbağa, yeşil kurbağa gibi canlı türlerini burada görebilirsiniz.

HAYDAR ÇAVUŞ CAMİİ

19.yy başlarında yapılan Haydar Çavuş Camisi çeşitli tadilatlar görmüş bir yapıdır. Tek kubbesi vardır.

DASKYLEİON

Hisartepe’de yer alan bu antik kent Manyas Kuş Cenneti’ne tepeden bakıyor. Çok sayıda tarih kitabında da adından söz ettiren bir ören yeridir

PLAJLAR

Bandırma’dan Balıkesir’in turistik belde ve ilçelerine çok rahatlıkla gidebilirsiniz. Edremit, Ayvalık, Cunda Adası ve Burhaniye Ören’de çok sayıda güzel koy ve plaj var.